poniedziałek, 29 października 2012

Dom w głębi lasu (2011)

Strasznie długo czekałam, i w sumie zwlekałam, żeby obejrzeć ten film. Bałam się, że się zawiodę, a film okaże się takim, który mi się nie spodoba, albo o którym szybko zapomnę. Tak się jednak nie stało. Schemat, mimo iż utarty, to dzięki niemu ,,Dom w głębi lasu'' i tak zaskakuje. Nie można go brać na poważnie, a z lekkim przymrużeniem oka, co nie zmienia faktu, że wyróżnia się on na tle innych horrorów z ostatnich lat.

Grupa nastolatków jedzie do domku znajdującego się w malowniczej okolicy. Las, jezioro- żyć, nie umierać. Jednak w czasie postoju na obskurnej stacji benzynowej przerażający mężczyzna ostrzega ich, że stamtąd nie ma powrotu. A oni- jak to w horrorach bywa- jadą na przeciw niebezpieczeństwu...

Naprawdę oglądałam niewiele tak zaskakujących horrorów. Zaczynał się tak jak zwykle, całkiem jak każdy slasher. Lecz potem robiło się coraz ciekawiej...SPOILER ALERT Młodzi ludzie przez przypadkowe zdarzenia odbywające się pod domkiem wybierali, jak zginą. Absurdalne było obstawianie przez ,,widzów'', jak nastolatkowie zostaną zabici. Wszystko wtedy powoli zaczyna się krystalizować. KONIEC SPOILERA

Odbieram ten film jako  swoisty hołd oddany całemu wspaniałemu gatunkowi, jakim jest horror. Można tam wyłapać niesamowicie dużo tytułów filmów grozy, jakimi inspirowali się twórcy- bardzo wyraźne są podobieństwa m. in. do ,, Martwego zła''. Obraz Drew Goddarda jest takim, w którym sceny brutalne przeplatają się z zabawnymi. Pozwalają one oderwać się od całego napięcia panującego w lesie. Niesamowicie podobała mi się sytuacja z otwarciem wind i masakrą na korytarzu, która po niej nastąpiła. Ach, tyle krwi...!

,, Dom w głębi lasu'' to film, który na długo pozostanie w mojej pamięci. Pałam do niego dużą sympatią i chętnie do niego wrócę. Ach, zapomniałabym wspomnieć- gra tam Chris Hemsworth- znany z roli Thora. Myślę, że w ,,Cabin in the woods'' dobrze przedstawił swoją postać. A na koniec, jedyne, co pozostaje mi napisać, to to, że polecam wam ten horror!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobała Ci się recenzja?
Chcesz wyrazić zdanie o filmie?
Zapraszam do komentowania, czytam wszystkie wiadomości od Was. ;)